Norint išsirinkti tinkamą oro drėgmės surinkėją, kitaip dar vadinamą oro sausintuvu, svarbu atsižvelgti į keletą svarbių faktorių. Prieš aptariant juos svarbu paminėti, kad nustatyti ar jums tikrai reikalingas drėgmės surinkėjas padės meteorologinė stotelė higrometras namuose, dar kitaip vadinamas orų stotele, kuri matuoja santykinį drėgmės lygį patalpoje, temperatūrą bei CO2 kiekį ore.

Taigi, kaip išsirinkti oro sausintuvą drėgmės surinkėją?

Našumas

Pasirinkite sausintuvą, kurio talpa atitinka, arba geriausia, šiek tiek viršyja jūsų patalpų dydį. Prietaiso talpa matuojama kubiniais metrais arba kvadratiniais metrais, todėl rekomenduojame patikrinti aparato technines charakteristikas, kad būtų užtikrinta, kad galingumas nebus mažesnis už jūsų patalpų dydį.

Pasirinkę šiek tiek galingesnį surinkėją, šis savo darbą atliks greičiau, taip pat nedirbs pilnu pajėgumu, o tai reiškia, jog detalės susidevės lėčiau ir pats aparatas tarnaus ilgiau, turėkite omenyje, kad skirtingi gamintojai rašo skirtingus tinkamumo kriterijus, t.y apdirbamo ploto kvadratūra gali skirtis, reikėtų atsižvelgti į tai, kiek litrų drėgmės oro sausintuvas surenka per parą.

Tipai

Yra kelios surinkimo technologijų funkcijos, kurių naudojimas gali skirtis priklausomai nuo sausintuvo tipo. Šie tipai pagrinde yra du – absorbcinis, kondensacinis. Apie juos aprašysime netrukus.

Valymas

Nusprendus įsigyti norimą prietaisą, reikėtų atkreipti dėmesį į jo priežiūrą ir valymą. Tam tikri modeliai turi paprastą valymo mechanizmą, o kiti reikalauja sudėtingesnių procedūrų.

Triukšmas

Šie prietaisai gali būti triukšmingi, todėl rekomenduojame pasirinkti tokį modelį, kuris netrukdo jūsų kasdieniam gyvenimui, ypatingai jeigu šis bus naudojamas ne pramonėje, o gyvenamojoje vietoje. Įprastai, drėgmės surinkėjai su kompresoriumi veiks garsiau nei be jo.

Energijos efektyvumas

Taip pat, šie aparatai turi skirtingą energijos efektyvumą, filtrų sistemą (oro valymas nuo dulkių, pelėsių, bakterijų bei kitų alergenų) ir kitus patogius funkcionalumus, tokius kaip automatinis išsijungimas, laikmačiai, integruotas santykinės oro drėgmės matuoklis, arba valdymas per mobilųjį telefoną. Apžvelkime tipus, pagal kurių kriterijus galėsite pasirinkti labiausiai atitinkantį jūsų poreikius surinkėją.

Drėgmės surinkėjų tipai

  • Absorbcinis – šio tipo rinktuvas yra naudojamas įvairiose pramonės ir kasdienio panaudojimo srityse, jis gali veikti žemose temperatūrose (nuo +1), tad pravartus rūsiuose ir kitose drėgnose šaltose vietose kuriose kiti prietaisai negali efetyviai dirbti. Idealiai tinka esant itin aukštai drėgmei bei yra ekonomiški, nes nereikalauja šilumos energijos – absorbuoja drėgmę tiesiogiai ant savo paviršių;
  • Kondensacinis – toks sausintuvas dažniausiai pasirenkamas turintiems drėgmės problemų butuose ar gyvenamuosiuose namuose, pagrindinis skirtumas nuo absorbcinio yra tas, jog absorbcinis gali dirbti bet kokioje temperatūroje praktiškai nepakintant jo našumui, o kondensacinis surinkėjas yra daugiau priklausomas nuo oro temperatūros, kuo mažesnė temperatūra, nuo žemesnis našumas (optimaliausia veikimo temperatūra 15-40o) tačiau jie yra efektyvūs vėsinant ir šildant patalpas, nes kai kuriuos galima integruoti į oro kondicionavimo sistemą;

Šie prietaisai yra naudojami skirtingiems tikslams ir turi skirtingų privalumų, todėl jų kaina skiriasi. Natūralu, jog kuo daugiau funkcionalumų, tokių kaip didesnė surinkėjo talpa, filtrai nuo patogenų oro valymui ir kt., tuo kaina yra didesnė.

Taip pat, gerai žinomo prekės ženklo gamintojų produkcija bus brangenė, o rečiau sutinkamiems ultragarsiniu būdu veikiantiems surinkėjams gali būti reikalingi papildomi įrenginiai, tokie kaip įtampos keitiklis ar specialus vandens filtravimo įrenginys.

Kilus klausimams visuomet galite paskambinti mūsų specialistams kurie patars koks patalpų sausintuvas labiausiai atitiks jūsų poreikius ir efektyviausiai išnaudos eksplotacines galimybes. Tuo pačiu, jeigu šio prietaiso jums reikia tik laikinai, kviečiame išsinuomoti drėgmės surinkėją.