Difuzoriai

Difuzorius yra eterinių aliejų garintuvas, paskleidžaintis į aplinką eterinio aliejaus kvapus. Tai ne tik suteikia itin malonų aromatą, bet ir turi naudos sveikatai, psichologinei būklei – kadangi padeda atsipalaiduoti, mažina stresą. Norimus rezultatus pavyks pasiekti eteriniai aliejai, kurių yra įvairiausių rūšių, o jų kvapo galia priskiriama prie skirtingų sveikatingumo savybių. Puslapioje apačioje skaitykite daugiau apie difuzorius ir jų naudą mūsų organizmui.

Difuzoriai

Nuo pat mažų dienų mes žinome, jog malonus, aromatingas kvapas teigiamai veikia mūsų bendrą savijautą, produktyvumą ir net miegą. Malonus kvapas nauose užtikrina gerą savijautą ir jaukesnę aplinką, kurioje gera ilsėtis bei dirbti.

Norėdami, kad namuose tvyrotų puikus aromatas, galima užsidegti smilkalą, aromatinę žvakę, ar patalpoje papurkšti specialiųjų gaiviklių, tačiau šie pasirinkimai turi vieną minusą – chemines nuosedas, kurios kas kart nusėda plaučiuose, o tai turi įtakos mūsų kvėpavimo takų būklei.

Kaip galima mėgautis skaniu aromatu be jokios žalos savo sveikatai? Tą pasiekti padės tinkamas difuzorius, kuris be teigiamų aromaterapijos savybių taip pat yra ir puiki interjero detalė.

Difuzoriai ir eteriniai aliejai. Kuo jie susiję?

Užpylus vandens su eteriniais aliejais ant karštų akmenų pirtyje prarandamos teigiamos eterinių aliejų savybės, taip pat jos prarandamos naudojant nekokybiškas aromalempas, kurios gerokai viršyja tinkamą kaitinimo temperatūrą. Optimaliausia ir tiksliausia garavimui temperatūra yra apie 40C. Tokioje temperatūroje kaistantis eterinis aliejus kartu su vandens dulksna turės daugiausiai naudos sveikatingumui.

Čia puikiai pasitarnauja difuzoriai, kurie į aplinką skleidžia garus kartu su eteriniu aliejumi. Šio proceso metu eterinis aliejus nepraranda savo gerųjų sąvybių.

Kokias teigiamas savybes suteikia kvapų difuzorius?

Be malonaus aromato, difuzorius veikia antimikrobiškai. Tokie eteriniai aliejai kaip pipirmetė, šalavijas, čiobreliai, eukaliptas bei citrina, turi teigiamų savybių kvėpavimo takams bei padeda naikinti ore esančias bakterijas, taip pat palengvina kvėpavimą, atsikosėjimą.

  • Citrusinių vaisių eterianiai aliejai įrodyta, jog padeda susikoncentruoti, todėl kelia darbingumą;

  • Keli lašeliai levandų kvapo miegamąjame padės geriau užmigti bei išsimiegoti;

  • Ramunėlių, šalavijų eteriniai ekstraktai padės nuimti įtampą, atsipalaiduoti.

Kartu su paskleižiamu kvapu, garintuvas kambarį šiek tiek ir drėkina, todėl yra minimas kaip oro drėkintuvas difuzorius. Nors toks apibūdinimas, kad tai yra oro drėkintuvas su eteriniais aliejais yra tikslingas, visgi svarbu paminėti, jog turintiems itin žemą santykinę oro drėgmę reikalingas galingesnis oro drėkintuvas, tačiau drėkinimo funkciją mažesnėje patalpoje difuzorius atlieka puikiai.

Oro drėkintuvas su eteriniais aliejais - tai dvi savybės viename, patogus funkcionalumas, kuomet patalpų oras yra prisotinamas papildoma drėgmė bei maloniais kvapais. Toks aromatinis oro drekintuvas su aromaterapijos funkcija skatina gilesnį miegą, mažina stresa, padeda alergiją turintiems žmonėms bei kvėpuojantiems pernelyg sausu oru. Toks difuzorius ne tik drėkins, kvepins orą, tačiau pasirinkusiems difuzorių – drėkintuvą su jonizavimo funkcija, šis ir valys orą nuo nešvarumų bei patogenų.

Kokie yra difuzorių tipai?

Rinkoje galima rasti įvairių, skirtingiems patalpų dydžiams pritaikytų difuzorių, kurie skiriasi savo funkcionalumu, todėl savo poreikiams patenkinti surasite tikrai tinkamą variantą. Bene visi difuzoriai yra su aromaterapijos funkcija, skiriasi tik jų tipai, kurie iš esmės yra du.

Ultragarsiniai kvapų difuzoriai - dažniausiai sutinkami prekyboje. Tai eterinių aliejų garinimo būdas, kuomet eterinis aliejus kartu su vandeniu yra įpilamas į specialią talpą, o plokštė esanti po ja vibruoja itin dideliu greičiu suskaidant vandenį į smulkius lašelius, kurie dulknos pavidalu yra paleidžiami į aplinką.

Tai itin tyliai dirbantys difuzoriai, kurių veikimo nepajusite miegant ar dirbant. Taip pat dėl tobulai plačiai paskirstytos drėgmės kartu su eteriniu aliejumi, ši ore išsilaiko net iki poros valandų po paskutinio naudojimo. Tokios dulksnos pasisavinimas kvėpuojant yra daug geresnis bei efektyvesnis, taip pat kaip ir bakterijų, kitų nešvarumų pašalinimas iš oro.

Šaltų garų difuzoriai - tokio tipo difuzorius neturi talpos vandeniui, tam, jog jie veiktų, reikalingi specialūs eteriniais aliejais prisunkti daugkartinio arba vienkartinio naudojimo filtrai. Per tokius filtrus einantis karštas ir sausas oras atvėsta ir paskleidžia eterinių aliejų kvapą. Į aplinką paskleidžiamos eterinio aliejaus dalelytės nesimaišo su vandeniu, todėl patalpos drėgmės lygis nekyla. Šio tipo difuzoriai veikia taip pat gana tyliai, nereikalauja sudėtingos priežiūros, tačiau aplinką aromatu pripilto lėčiau nei ultragarsiniai kvapų difuzoriai.

Kokius funkcionalumus turi difuzoriai?

Automatinio išsijungimo funkcija - viena pagrindinių papildomų funkcijų. Pasibaigus vandeniui išsijungia, taip išvengiant prietaiso perkaitimo, tai supaprastina ir plengvina saugų naudojimą bet kuriuo paros metu nesijaudinant dėl dažnos priežiūros.

Laikmatis - leidžiantis prietaisui įsijungti bei išsijungti pageidaujamu paros metu. Nuotolinis valdymas taip pat padeda reguliuoti difuzoriaus veikimo laiką bei intensyvumą (garinimo greitis, lygiai), tai patogus sprendimas tiems, kurie difuzorių planuoja laikyti atokiau nuo savęs ar tokioje vietoje, iš kurios būtų neitin patogu keisti nustatymus.

Naktinio režimo funkcija - itin tylus veikimas bei tinkamai parinktas intensvyvumas.

Valymo indikatorius - nemaža dalis šiek tiek galingesnių difuzorių turi valymo indikatorius, kurie praneša, kada reikia išvalyti talpas bei pakeisti filtrus.

LED ekranas - gali vaizduoti santykinę oro drėgmę, temperatūrą.

Kiti funkcionalumai - naudojami anglies ar HEPA filtrai, naktinio šviestuvo funkcija ir dar daugiau.

Populiariausi difuzoriai ir jų kaina

Rinkoje galima įsigyti nemažai skirtingų difuzorių variantų, jų kaina priklauso nuo galingumo bei turimų funkcionalumų. Patys elementariausi kvapų difuzoriai nekainuos daug, tačiau jeigu rinksitės su papildomomis integracijomis, tokiomis kaip drėkinimas bei oro valymas, kaina bus tikrai didesnė lyginant su vien aromaterapijos funkciją turinčiais difuzoriais.

Iš pigesnių variantų, vienas populiariausių siūlomų mūsų internetinėje paruoduvėje – Air&M Airom Bois ultragarsinis aromatinis difuzorius yra itin lengvai prižiūrimas bei nesudėtingos konstrukcijos, tinka mažam darbo kambariui, galima nustatyti režimą, kad prietaisas dirbtų su pertraukomis. Panašus į jį yra ultragarsinis aromatinis difuzorius Innobiz ELIA, kuris tiks patalpoms iki 50 kvadratinių metrų.

Tačiau pats populiariausias preitaisas su aromaterapijos funkcija būtų aromatinis oro drėkintuvas Trotec B6E 360 laipsnių beisukančia dulksna praturtinantis orą itin malonia drėgme bei tolygiu aromatu. Net 6 reguliuojami intensyvumo lygiai, itin talpus rezervuaras, automatiniai režimai ir net integruotas jonizatorius oro valymui šį difuzorių padaro vienu iš konkurencingiausių pagal kainos ir kokybės santykį rinkoje.

OroTech difuzoriai

Bendradarbiaujame su profesionaliais oro drėkinimo sistemų gamintojais CleanAir (Olandija), Trotec (Vokietija), Idrobase (Italija), Franco (Italija) ir Air&Me (Prancūzija). Mūsų turimas asortimentas ir ilgametė patirtis leidžia mūsų klientams pasiūlyti įvairaus tipo oro drėkintuvus difuzorius, ar centrinio drėkinimo sistemas pagal konkretų kliento poreikį namuose, biure, pramonėje ir kitos paskirties patalpose.

Jeigu turite papildomų klausimų, kviečiame kreiptis į mūsų pagalbą, padėsime išsirinkti tinkamą difuzorių. Tuo pačiu, nepamirškite, kad visoms mūsų prekėms yra taikoma 14 dienų grąžinimo garantija - jeigu prekė neatitiks lūkesčių, galėsite ją grąžinti mums be jokių klausimų.