Rodoma 1–18 iš 52

Oro sausintuvai ir drėgmės surinkėjai

Oro sausintuvas arba kitaip – drėgmės surinkėjas yra prietaisas, skirtas pašalinti perteklinę drėgmę iš oro ar sureguliuoti santykinę oro drėgmę patalpoje. Jis veikia kaip oro džiovyklė, surinkdamas drėgmę iš oro specialioje talpykloje arba pašalindamas per tiesioginį nuvedimą į kanalizaciją. Drėgmės surinkėją galite išsirinkti pasinaudodami filtrais – pasirinkite rekomenduojamą patalpų dydį ir, jeigu aktualu, reikalingą sausinimo našumą. Jeigu kyla klausimų, kviečiame susisiekti su mumis ir padėsime išsirinkti tinkamą surinkėją.

Oro sausintuvai

Oro sausintuvas Aquaria S1 10P

Original price was: 226,00 €.Current price is: 214,99 €.

Oro sausintuvas Aquaria S1 12P

Original price was: 238,00 €.Current price is: 214,99 €.

Oro sausintuvas Aquaria S1 14P

Original price was: 259,80 €.Current price is: 233,99 €.

Oro sausintuvas Aquaria S1 16P

Original price was: 271,60 €.Current price is: 244,99 €.

Oro sausintuvas Aquaria S1 20P

Original price was: 378,60 €.Current price is: 340,99 €.

Oro sausintuvas Aquaria S1 24P

Original price was: 423,80 €.Current price is: 381,99 €.

Kaip veikia drėgmės surinkėjas?

Drėgmės surinkėjai yra naudojami tais atvejais, kuomet per didelė drėgmė gali sukelti tokias problemas kaip kondensacija ant langų kraštų, lubų, pelėsio atsiradimas, nemalonus „stovinčios“ drėgmės kvapas, medžiagų sugadinimas ir alergenų plitimas ko pasekoje yra reikalingas pelėsio naikinimas. Jie dažnai naudojami namuose, biuruose, sandėliuose, rūsyje ir kitose patalpose, kuriose gali susidaryti drėgnos sąlygos.

Taip pat, šie surinkėjai vadinami ir oro sausintuvais, jie veikia naudodami skirtingas technologijas, tokias kaip kondensacinė sistema (aukštą drėgmę turinčio oro atvėsinimas iki kondensacijos susidarymo), absorbcinė sistema (drėgmės absorbavimas pasitelkus specialias plokšteles turinčias cheminių junginių) arba kombinuotas metodas. Kiekviena technologija turi savo privalumų ir trūkumų, ir svarbu pasirinkti tokį drėgmės surinkėją, kuris atitiks jūsų poreikius ir aplinkos sąlygas.

Svarbu paminėti, kad meteorologinė stotelė higrometras, padės nuspręsti ar jums tikrai yra reikalingas drėgmės surinkėjas. Šis prietaisas efektyviai matuoja santykinį drėgmės lygį patalpose, temperatūrą bei CO2 kiekį ore.

Kaip išsirinkti drėgmės surinkėją?

Šie prietaisai naudojami ne tik butuose, tačiau ir rūsiuose, garažuose, sandeliukuose ir palėpėse. Gyvenamosioms patalpoms skirtas oro sausintuvas dažniausiai yra mažesnis, estetiškai neišsiskiriantis iš interjero, o patalpoms, turinčioms didesnį plotą su aukšta santykine drėgmė naudojami galingesni, didesni, kartais, jei to reikia - atsparūs temperatūrų pokyčiams.

Tad pasirinkti tinkamą drėgmės surinkėją priklauso nuo vietos sąlygų ir pageidaujamų funkcionalumų. Štai keletas svarbių dalykų, kuriuos galite apsvarstyti renkantis oro sausintuvą:

  • Talpa ir dydis - drėgmės surinkėjų talpos gali skirtis, todėl svarbu pasirinkti tokį, kuris atitiks jūsų poreikius. Jei jums reikia didesnės talpos, pasirinkite drėgmės surinkėją su didesniu vandens surinkimo gebėjimu. Atkreipkite dėmesį į drėgmės surinkėjo dydį ir jo tinkamumą jūsų norimai vietai.
  • Automatizavimas ir funkcijos - kai kurie drėgmės surinkėjai gali būti aprūpinti įvairiomis funkcijomis, tokiomis kaip automatinis išsijungimas, drėgmės reguliavimas ar keli integruoti oro valymo filtrai. Šias papildomas funkcijas turi brangesni oro sausintuvai.
  • Energijos efektyvumas - verta pasižiūrėti į drėgmės surinkėjo energijos efektyvumo įvertinimus ir sąnaudas, ypač jei planuojate jį naudoti reguliariai ilgą laiką.

Geriausi drėgmės surinkėjai

Mūsų populiariausi, klientų labiausiai perkami oro sausintuvų modeliai Oro sausintuvas – valytuvas Trotec TTK 27 HEPA (tinkamas patalpoms 15-25m2), Kondensacinis oro sausintuvas Trotec TTK 70 HEPA (tinkamas patalpoms iki 50m2) ir Kondensacinis oro sausintuvas Trotec TTK 96 E (tinkamas patalpoms 70-120m2).

Pagrindinis jų skirtumas yra oro srauto galingumas, kuris leidžia surinkti nuo 12l iki 30l per parą prie 20+ laipsnių temperatūros. Kadangi drėgmės prisotintas oras juda greitai į mažiau prisotintą orą, drėgmės surinkėjai, skirti mažesnėms patalpoms, orą išsausins ir 100m2 patalpoje, tačiau užtruks ilgiau. Jeigu norite drėgmę ištraukti greičau ir nepernešinėti drėgmės surinkėjų iš vieno kambario į kitą, siūlome rinktis galingesnį modelį.

Pirmieji du taip pat turi integruotus HEPA filtrus, dėl ko itin efektyviai valo ora, taip pat turi integruotą temperatūros ir drėgmės kontrolę, todėl nereikia papildomai pirkti higrometro (meteorologinės stotelės), kad stebėti papildomą santykinės oro drėgmės lygį.

Kokie yra pagrindiniai drėgmės surinkėjų tipai?

Yra keli pagrindiniai elektriniai drėgmės surinkėjai, kurie, pagal savo veikimo, energijos sanaudų ir efektyvumo pritaikymą yra skirstomi į šiuos kelis tipus:

Kondensacinis drėgmės surinkėjas

Šio tipo drėgmės surinktuvai naudoja šaldymo ciklo principą. Jis praleisdamas orą per filtrus jį atšaldo iki rasos taško, tuomet kondensatas yra surenkamas į talpyklą arba nuleidžiamas tiesiogiai į kanalizaciją per sujungtą nuvedimo vamzdelį. Kondensacinai surinkėjai dažniausiai naudoja elektros energiją ventiliatoriui, šaldytuvo komponentams ir kt. dalims.

Šio tipo oro drėgmės surinkėjas pasitarnaus tose vietose kur drėgmės lygis yra labai aukštas, o temperatūra vidutinė. Nemažai kondensacinių drėgmės rinktuvų turi automatikos funkcijas, kurios leidžia greitai sureguliuoti santykinės oro drėgmės lygį;

Absorbcinis drėgmės surinkėjas

Toks drėgmės surinktuvas naudoja specialią hidroskopinę medžiagą (dažniausiai silikagelį arba druską), kuri pritraukia drėgmę iš oro. Šios medžiagos turi pakankamai aukštą absorbcijos efektyvumą, taip pat, dažniausiai veikia be papildomų mechaninių komponentų, dėl to yra tylesni nei kondensaciniai drėgmės surinkėjai. Taip pat jie pasižymi mažesniu elektros energijos suvartojimu ir nereikalauja dažnos priežiūros, bei gali veikti žemoje temperatūroje (+1/2o)

Svarbu turėti omenyje, jog elektrinis drėgmės surinkėjas skiriasi nuo paprasto surinktuvo. Drėgmės rinktuvas neturi maitinimo šaltinio ir drėgmę iš aplinkos sugeria speciali tabletė. Tokie rinktuvai dažniausiai būna plastikiniai ir yra skirti itin mažoms patalpoms, jie tikrai nepadės sureguliuoti drėgmės lygio kambaryje ar biure, tai daugiau tinkama automobiliams, mažo sandeliuko plotams.

Koks turėtų būti oro sausintuvo našumas?

Našumas, tai metrika, nurodanti kiek litrų drėgmės, oro sausintuvas gali surinkti per parą. Kuo didesnis patalpos plotas, tuo galingesnis turėtų būti drėgmės surinkėjas. Rekomenduojama įsigyti šiek tiek (15-30%) galinegesnį surinkėją nei turimas patalpos plotas, nes surinkėjas tokiu atveju nebus priverstas pasiekti maksimalaus savo veikimo galios potencialo, dėl to bus mažesnis prietaiso nusidevėjimas, taip pat, norimas drėgmės surinkimo procesas vyks žymiai greičiau. 

Pasirinkus mažesnio galingumo prietaisą nei patalpų džiovinamas plotas, mažiau galingas oro sausintuvas neatliks darbo taip efektyviai ir prireiks įsigyti bent kelis, kad galėtumėte pastatyti skirtingose patalpų vietose.

Kokia yra drėgmės surinkėjų kaina?

Paprasčiausias aukčiau aprašytas drėgmės sugerėjas turintis specialiąsias tabletes kainuoja iki keliasdešimt eurų. Tačiau oro sausintuvai, kuriems reikalinga elektra vidutiniškai kainuos iki kelių šimtų eurų. Jeigu stebimas drėgmės lygis nuolat yra per didelis, kokybiškas oro sausintuvas bus puiki investicija ne tik prevencijai nuo sveikatos sutrikimų bet ir nuo kitų statybinių nuostolių darbo ar kasdienėje aplinkoje.

Kuriose vietose panaudojami oro sausintuvai?

Pramoniniai drėgmės surinkėjai dažniausiai naudojami baseinuose, spa centruose, statybose, garažuose, t.y didelio ploto patalpose kuriose yra aukštas drėgmės lygis ir reikalingas didelis galingumas efektyviai bei greitai sureguliuoti santykinį oro drėgmės lygį.

Drėgmės surinkėjas namams dažniausiai yra pasirenkamas pagal tylumą, estetiką bei tokius funkcionalumus kaip integruotas drėgmės matuoklis, automatinio įjungimo/išjungimo galimybė esant tam tikram drėgmės lygiui. Tokie vieno kambario oro sausintuvai dažniausiai yra panaudojami virtuvėje, vonioje, kur nėra gartraukio, ar svetainėje bei garaže, kur nėra užtikrinamas pakankamas vėdinimas ir dėl temperatūrinių skirtumų drėgmė kondensuojasi ant paviršių.

Oro sausintuvas kartu su integruotomis funkcijomis turėtų atsirasti jūsų namuose, jeigu rudenio, žiemos, bei ankstyvo pavasario laikotarpiu santykinė oro drėgmė patalpoje viršyja 50%, esant didesniam procentui, atsiranda rizika išplisti pelėsiui, baterijoms bei virusams. Jeigu kyla klausimų dėl tam tikrų modelių, maloniai kviečiame skambinti mūsų specialistams kurie patars kokį drėgmės surinkėją vertėtų įsigyti pagal jūsų poreikius. Tuo pačiu, jeigu rinktuvo jums reikia laikinai, siūlome ir drėgmės surinkėjų nuomą.