Rodoma 1–18 iš 51

Oro valytuvai

Oro valytuvas yra elektroninis įrenginys, kuris skirtas valyti orą patalpose. Jis veikia pašalindamas nešvarumus, dulkes, alergenus, bakterijas, virusus, dūmus ir kitas kenksmingas daleles iš patalpos oro, taip pagerinant oro kokybę, kuriuo kvėpuojame didžiają dalį savo laiko. Oro valytuvai naudoja įvairias filtravimo sistemas bei technologijas norint pašalinti skirtingus oro tašos šaltinius. Oro valytuvą galite išsirinkti pasinaudodami filtrais – pasirinkite rekomenduojamą patalpų dydį ir reikalingą filtravimo sistemą. Jeigu visgi kyla klausimų, kviečiame susisiekti su mumis ir padėsime išsirinkti tinkamą valytuvą.

Oro valytuvai

Oro valytuvas AURA ABSOLUTE + jonizavimas + UV-C

Original price was: 556,99 €.Current price is: 473,99 €.

Oro valytuvas FUTURA

Original price was: 415,99 €.Current price is: 320,99 €.

Oro valytuvas – jonizatorius Aura Care

Original price was: 355,80 €.Current price is: 302,99 €.

Oro valytuvas Karcher AF 20

Original price was: 178,00 €.Current price is: 160,00 €.

Oro valytuvas Karcher AF 30

Original price was: 346,00 €.Current price is: 275,00 €.

Oro valytuvas Karcher AF 50

Original price was: 577,00 €.Current price is: 465,00 €.

Oro valytuvas – jonizatorius Aura DI

Original price was: 262,90 €.Current price is: 199,99 €.

Kas yra oro valytuvas?

Švarus ir gaivus oras namuose yra ne tik privalumas, bet nuo alergijų kenčiantiems žmonėms netgi būtinybė. Išvalytas oras užtikrina, jog oras bus geriau prisotintas deguonies, dulkių nebuvimas leidžia jaustis darbingesniems, geresnės nuotaikos, pagerėja miego kokybė.

Valytuvai gali būti naudojami ne tik namuose, bet ir komercinėse patalpose kur svarbu palaikyti geros kokybės orą, išlaikyti darbuotojų sveikatingumą bei darbo našumą. Turime platų oro valytuvų pasirinkimą, todėl kiekvienas ras labiausiai atitinkantį savo poreikius.

Kodėl svarbu savo aplinkoje turėti oro valytuvą?

Oro valymo sistema pašalina alerginus, dulkes, žiedadulkes, gyvūnų plaukus ir kt. Tai ypatingai svarbu kenčiantiems nuo alergijų bei astmos. Taip pat oro valymo įrenginys pašalina tokias kenkmingas daleles kaip smogas, dūmai, cheminės medžiagos ar nemalonūs kvapai, o naudojantys spinduliuotę ar jonizavimo technologiją oro valymo įrenginiai gali sunaikinti bakterijas, virusus ir grybelius.

Tai puiki prevencija nuo infekcijų, taip pat puiki profilaktinė priemonė lengvinant peršalimo, gripo, visų kvėpavimo takų ligų simptomus. Išvalytas oras gali turėti teigiamą poveikį produktyvumui ir koncentracijai, nes bloga oro kokybė sukelia nuovargį, dirglumą, mieguistumą.

Kaip išsirinkti tinkamą oro valytuvą?

Pasirenkant oro valytuvą rekomenduojama atsižvelgti į šiuos veiksnius:

  • Oro valymo poreikis - nustatykite, kokios konkrečios problemos susijusios su oro kokybe jūsų aplinkoje. Ar jums reikia pašalinti dulkes ir alergenus? Ar jums rūpi išvalyti kenksmingos daleles, bakterijas ir virusus? Ar jums rūpi neutralizuoti nemalonius kvapus? Įvertinkite savo poreikius ir prioritetus, kad galėtumėte pasirinkti tinkamą oro valymo technologiją;
  • Oro valytuvo tipas - yra įvairių oro valytuvų tipų, turinčių HEPA filtrus, naudojančių jonizacijos technologiją ar UV-C spindulius ir kt. Kiekvienas tipas turi savo privalumus ir savybes. Pasirinkite oro valytuvą, kurio technologija atitinka jūsų poreikius ir atitinka oro taršos šaltinius, su kuriais susiduriate. Apie valytuvų tipus neužilgo papasakosime plačiau;
  • Oro valytuvo talpa - įvertinkite patalpos dydį, kurioje norite naudoti oro valytuvą. Pasirinkite oro valytuvą, kurio galingumas ir valymo talpa yra pakankama, kad efektyviai apdorotų orą jūsų patalpose. Kai kuriems oro valytuvams yra nurodyta rekomenduojama patalpos dydžio riba, rekomenduojame išsirinkti tokį valytuvą kurio išvalymo plotas būtų truputį didesnis, tokiu atveju valytuvas orą išvalys greičiau ir jam nereikės dirbti pilnu pajėgumu, kas pagerins jo eksplotacijos laiką;
  • Priežiūra ir pakeitimo filtras - pasirinkdami oro valytuvą, atkreipkite dėmesį į priežiūros reikalavimus, įskaitant filtrų valymą ar keitimą. Patikrinkite, kaip lengva yra prieiti prie filtro ir ar filtrai yra paprastai ir lengvai pakeičiami. 

Vieni populiariausių mūsų paruodamų valytuvų yra Trotec AirgoClean 100 E ir Aura Care. Modelis AirgoClean skirtas mažesnėms patalpoms, turi sertifikuotą HEPA filtrą, šis modelis turi visas galimas valymo funkcijas kurias gali turėti oro valytuvas, yra patogiai valdomas bei lengvai piržiūrimas, sistemoje yra oro kokybės jutiklis, kuris spalvomis signalizuoja apie esamą oro kokybę (žalia/geltona/raudona).

Aura Care modelis taip pat turi visas šias savybes, tačiau turi dar pranašesnį HEPA 13 filtrą bei išmanųjį wifi valdymą – galimybę valytuvą valdyti balso komandomis.

Kokių tipų oro valytuvų yra rinkoje?

Yra keletas pagrindinių oro valytuvų tipų, naudojančių skirtingas technologijas ir procesus norint valyti orą.

Oro valytuvai su filtrais namams ir biurams - šios rūšies oro valytuvai naudoja specialius filtrus, kad pašalintų orą užteršiančias daleles. Įprasti filtrai, kurie dažniausiai naudojami, yra mechaniniai (pvz., dulkių filtras), anglis arba aktyvuotos anglies filtras, HEPA (aukštos efektyvumo dalelių sugavimo) filtras arba jų kombinacija. Filtrai sugeria ir sulaiko daleles, tokias kaip dulkes, žiedadulkės, gyvūnų plaukai ir kitus alergenus.

Pramoniniai oro valytuvai - naudojami gamybinėse patalpose kuriose susidaro organinių ir neorganinių lakiųjų darinių. Taip pat mokyklose ir ligoninėse siekiant suvaldyti bakterinį bei virusinį plitimą žmonių tankiai lankomose vietose. Restoranai bei kavinės valytuvus naudoja, kad sumažintų nepageidaujamus kvapus.

Oro valytuvai jonizatoriai - šie jonizacijos technologiją naudojantys oro valytuvai, generuoja nežymų elektrinį krūvį, kuris jonizuoja orą. Tokio proceso metu dalelės, pvz., dulkes, bakterijos ir alergenai, prilimpa prie jonizuoto oro ir nusėda ant filtrų paviršių. Kai kurie tokio tipo valytuvai taip pat gali turėti elektrostatinius filtrus, kurie padeda sugauti ir išlaikyti teršalus.

Ozononatoriai - tai prietaisai, kurie gamina ozoną (O3), medžiagą, naudojamą vandens, oro valymui bei kvapų šalinimui. Tai stiprus oksidantas galintis sunaikinti bakterijas, grybus, virusus ir kt. Ozono generatoriai yra naudingi patalpose, kuriose yra bloga oro cirkuliacija, buvo nustatytas pelėsio užterštumas ar kitų mikroorganizmų kolonizacija.

Ozonas reaguoja su teršalais bei sudegina organinės kilmės dalelę bei skyla į deguoni ar kitas chemines medžiagas, jeigu naikinami kitų chemikalų kvapai. Svarbu paminėti, jog ozonas turi būti naudojamas atsargiai, per didelė ozono koncentracija gali turėti neigiamą poveikį sveikatai, todėl svarbu laikytis saugumo rekomendacijų ir tinkamų procedūrų, siekiant užtikrinti veiksmingą bei saugų naudojimą.

Kombinuoti oro valytuvai - dažnai oro valytuvai naudoja keletą iš aukščiau išvardintų kombinacijų, siekdami geriau valyti orą ir pašalinti įvairius užteršimus. Tai gali būti kombinacija tarp jonizacijos ir HEPA filtrų, UV-C spinduliavimo ir aktyviosios anglies filtrų.

Veikiant kelioms skirtingoms valymo technologijoms tam tikrais atvėjais oras išvalomas greičiau bei efektyviau, tačiau ne visi atvejai yra vienodi, todėl galbūt jūsų poreikiams kombinuotų valymo oro prietaisų visai nereikia.

Ar užtenka turėti vieną oro valytuvą?

Tai priklauso nuo jūsų namų dydžio, kambarių skaičiaus ir oro užterštumo lygio. Dažniausiai vienas oro valytuvas gali būti pakankamas, ypač jei jis yra itin galingas ir apdoroja orą visoje jūsų patalpoje. Tačiau kai kuriais atvejais gali būti efektyviau turėti daugiau nei vieną oro valytuvą, ypač jei norite geriau kontroliuoti oro kokybę skirtingose patalpose ar norite padidinti valymo efektyvumą.

Jeigu turite mažesnio galingumo oro valytuvą, rekomenduojame jį laikyti savo miegamąjame, ir dienomis, būnant kitoje patalpoje jį pernešti. Arba galima įsigyti kelis valytuvus, kad užtikrinti visose namų zonose šviežų orą. Jeigu gyvenate namuose turinčiuose ne vieną aukštą, galite apsvartyti valytuvų naudojimą kiekviename iš jų. Taip pat įsigijus didesnį, galingesnį oro valytuvą šis užtikrins oro kokybę nekeičiant fizinės buvimo vietos.

Kurioje vietoje turėtų stovėti oro valytuvas?

Oro valytuvo vieta turėtų būti atvira, neuždengta, tam, kad prietaiso efektyvumas būtų maksimaliai išnaudojamas, t.y oro srautas galėtų tekėti be jokių fizinių trigdžių ar kliūčių aplink.

Į ką reikia atsižvelgti eksplotuojant oro valytuvą?

Pagrindinis dalykas į ką reikėtų reguliariai atkreipti dėmesį yra filtrų keitimas. Dažniausai filtrus reikia keisti bent kartą per metus, tačiau tai priklauso nuo teršalų esančių ore ir oro valytuvo naudojimo dažnumo. Tokie filtrai kaip aktyviosisos anglies, ar HEPA, turi ribotą tarnavimo laiką ir praranda efektyvumą, jeigu nėra pakeičiami laiku.

Įsigijus oro valytuvą su papildomomis funkcijomis, tokiomis kaip automatinis režimas, oro valytuvas atsižvelgs į patalpoje esantį oro užterštumą savo nuožiūra, tai yra papildomas naudingas patogumas nenorint užstatinėti laikmačio ar kas kart įjunginėti rankiniu būdu.

Jeigu kyla klausimų renkantis oro valytuvą, kviečiame užduoti klausimą el.paštu arba telefonu, mūsų profesionali komanda patars ir padės išsirinkti tinkamiausią oro valymo įrenginį.