Ozonatoriai

Ozonatorius skleidžia ozoną, kuris yra stiprus oksidatorius, naikinantis bakterijas, pelėsius, grybelius, virusus, taip pat gali suskaidyti toksines bei chemines medžiagas, iš patalpų pašalinti nemalonius kvapus, netgi tokius stiprius, kaip kačių šlapimas, ar po gaisro išlikęs degėsių kvapas, cigarečių dūmai. Daugiau apie ozonatorius galite sužinoti puslapio apačioje.

Ozonatoriai

Kas yra ozonas?

Ozonas (O₃) yra trimačių deguonies atomų molekulė. Jis yra natūraliai susidarančiojo oro komponentas, tačiau taip pat gali būti dirbtinai pagamintas arba išskiriamas kaip šalutinis produktas įvairiose pramoninėse šakose atlikdamas oro bei vandens valymo vaidmenį.

Kas yra ozono generatorius?

Tai prietaisas, dirbtiniu būdu išskiriantis ozoną į patalpą, o jo koncentracija nustatoma pagal tai, kokią funkciją reikia atlikti. Šalinant kvapus - koncentracija bei veikimo intervalas yra mažesni, o naikinant patogenus, chemines medžiagas, koncentracija bei intervalas išauga.

Rinkoje yra tiek buitiniai, tiek pramonianiai ozonatoriai, pritaikyti nuo automobilių iki didelių komercinių patalpų oro valymo. Be oro valymo taip pat galima ozonuoti vandenį, kuomet ozonatorius yra naudojamas vandens filtrų sistemose, baseinuose ar namų salygomis, jog sunaikintu kenksmingus mikroorganizmus.

Kaip veikia ozonatorius?

Ozonatorius įprastai pastatomas stabilioje vietoje, ne ant žemės, o šiek tiek aukščiau, kadangi ozo dujos dėl sunkumo sėda žemyn. Taip pat reikėtų atsižvelgti į patalpoje esančių uždarų vietų skaičių bei ozonatoriaus stiprumą, jog kiekviena ozonuojamos patalpos vieta būtų kruopščiai išvalyta.

Prietaiso išleidimo anga turi būti nukreipta į ozonuojamo objekto centrą. Praktiškai visi ozonatoriai dėl saugumo sumetimų turi automatinį laikmatį kurį turite įjungti ir grįžti į patalpas galite po 30-60min priklausomai nuo ozono koncentracijos. Po apdorojimo ozonu ir saugaus grįžimo į patalpas jas reikia išvėdinti.

Kuriose vietose dažniausiai naudojami ozonatoriai?

 • Gyvenamosiose zonose;
 • Uždarose erdvėse, esant didelei žiedadulkių koncentracijai;
 • Biuruose bei parduotuvėse;
 • Virtuvėse;
 • Po remonto, atlikus dažymo darbus;
 • Palėpėse bei rūsiuose;
 • Skalbyklėse;
 • Automobiliuose;
 • Medicinos įstaigose;
 • Veterinarijos gydyklose;
 • Gyvūlių laikymo vietose;
 • Rūkymo zonose;
 • Rūbinėse;
 • Viešbučių kambariuose;

Ozonatorius taip pat gali būti naudojamas maisto pramonėje produktų dezinfekcijoje ir siekiant išlaikyti vaisių, daržovių, mėsos bei žuvies šviežumą ir sumažinti bakterijų, pelėsių, bei kitų patogenų dauginimąsį.

Ar kada pagalvojote, kodėl vaikščiojant po didelius prekybos centrus kuriuose tiek daug kavinių, neužuodžiate ryškių kvapų? Tai yra todėl, nes restoranai bei kavinės savo oro valymo sistemose taip pat pasitelkia šias dujas kvapų neutralizavimui, kuriuos galima sumažinti beveik 100%.

Taip pat ortakiuose ozono generatoriai sumažina riebalų sankaupas suskaidydami riebalus į vandens garus ir nusausėjusius mineralus kurie yra išpūčiami oro srautu.

Kokie yra saugumo reikalavimai?

Svarbu neužmiršti, jog privaloma laikytis visų nurodytų saugumo reikalavimų tam, kad užtikrinti savo bei aplinkinių sveikatą. Niekuomet negalima tiesiogiai kvėpuoti, tikrinti ozono išsiskyrimo šalia išeinamosios angos, patalpoje paleidus ozoną galima būti vos kelias minutes, o pasibaigus veikimo laikui galima grįžti į patalpas ne anksčiau nei po 30min. 

Taip pat griežtai draugžiama naudoti ozoną potencialiai sprogiose aplinkose, nes generatorius ozoną gamina pasitelkiant aukštą elektros įtampos iškrovą. Pajutus gerklės skausmą, ar kvėpavimo takų dirginimą reikia nedelsiant palikti patalpas.

Geriausi ozonatoriai ir jų kaina

Ozonatorių kaina priklauso nuo galingumo bei kitų parametrų. Buitinis ozono generatorius AirPlus1 OtriKS 03 skirtas patalpoms, kurių plotas yra ne didesnis nei 20m3, kadangi maksimalus ozono išskirimas į aplinką yra 300mg/val, efektyviausiam rezultatui išgauti šį įrenginį rekomenduojame laikyti iki 8-12val. Šis kompaktiškas buitinis ozonatorius namams taip pat gali būti efektyviai naudojamas ir automobilyje (trumpiausia rekomenduojama ozonavimo trukmė 20min).

Vienas populiariausių mūsų ozonatorių – pramoninis ozonatorius Trotec Airozon 28 ECO, galintis generuoti net 28000mg/val. Vokietijoje gaminamas, itin efektyvus bei patikimas ozonatorius gali būti naudojamas tiek buityje tiek pramonėje. Reguliuojamas keturių lygių bei automatizuoto veikimo ozonatorius, iki 100m2 patalpą gali išvalyti per keletą valandų. Yra ypatingai lengvai naudojamas ir prižiūrimas.

Prieš perkant ozonatorių kviečiame pasikonsultuoti su mūsų specialistais, suteiksime jums visą reikiamą informaciją ir parinksime tinkamą įrengini pagal jūsų patalpą. Tuo pačiu, siūlome ir ozonatorių nuomą, jeigu įrenginio jums reikia laikinai.