Rodoma 1–18 iš 32
Rekuperatorius yra mechaninė oro tiekimo ir ištraukimo su šilumos atgavimu sistema, kuri naudojama siekiant efektyviai bei ekonomiškai vėdinti patalpas. Jo viena iš pagrindinių funkcijų yra šilumos atkūrimas, t.y. pašildyto oro šilumos energijos atidavimas įeinančiam šaltam orui. Rekuperacinė sistema tiekdama gryną orą į patalpas kartu jį išvalo nuo dulkių, žiedadulkių bei vabzdžių. Rekuperatorių rinkitės naudodamiesi filtrais arba daugiau apie juos sužinoti galite puslapio apačioje. Taip pat, galite susisiekti su mūsų komanda jeigu rekuperatoriai jums yra tamsus miškas.
Kategorijos
Kaina:
Šilumokaičio tipas
Montavimas
Pagal patalpas ir jų eksplotavimą pasirinktas rekuperatorius nenaudoja papildomų energijos šaltinių pašildyti ateinančiam orui iš lauko, nes šiuolaikiniai modernūs šilumokaičiai geba grąžinti 90-95% šilumos. Tylus veikimas, patogus valgymas, įvairūs dydžiai bei komplektacijos su skirtingomis šilumos atgavimo technologijomis suteikia itin patogius patalpų mikroklimato automatizavimo sprendimus pagal kiekvieno poreikius.
Rekuperatoriai pagal šilumokaičius skirstomi į tris tipus – plokštelinius, rotacinius ir priešpriešinių (atskirų) srautų. Rekuperatorių reikėtų rinktis atsižvelgiant į patalpų dydį, t.y ventiliuojamo namo arba buto tūrį (kadangi rekuperatoriai dažniausiai vertinami pagal oro srauto našumą), taip pat į oro filtravimo sistemą, energijos efektyvumą, automatika (valdymo, sujungimo su kitomis oro ištraukimo sistemomis ypatumai), jeigu svarbu – drėgmės sugrąžinimą į patalpas.
Šiuose rekuperatoriuose šilumos mainai vykdomi per besisukantį rotorių, į kurį pakaitomis patenka šiltas ir šaltas oras, jų šilumokaitis yra pagamintas iš laidžios aliuminio folijos, ir gali išsaugoti 75-85% šilumos. Šie rekuperatoriai pasižymi nemažu drėgmės grąžinimo koficientu, neišsausina patalpų, taip pat šaltuoju periodu jie yra šiek tiek efektyvesni, nes nėra naudojamas papildomas elektrinis šildytuvas skirtas sušildyti iš lauko paimtam šaltam orui, tad nors ir jų efektyvumas yra kiek mažėsnis nei turinčių priešpriešinių srautų šilumokaitį, jie yra patikimesni mūsų klimato sąlygomis.
Kadangi šiamė rekuperatoriuje lauko ir patalpos oras susimaišo, jie nėra tinkami kavinėms, medicinos srities įstaigoms, nes patalpoje esantys kvapai bei kai kurie patogenai, tokie kaip virusai, gali sugrįžti atgal į patalpą.
Rotaciniai rekuperatoriai turi du pagrindinius šilumokaičius, tai būtų kondensacinis, kuris efektyviai atgauna šilumą, tačiau silpnai regeneruoja drėgmę, ir sorbcinis šilumokaitis – ne tik atgauna šilumą, bet ir gražina didžiąją dalį (~70%) drėgmės atgal į patalpą.
Plokšteliniai rekuperatoriai nemaišo oro srautų, pasižymi puikiu šilumos grąžinimo koficientu ir paprastu, patogiu techniniu aptarnavimu. Kadangi patenkantis oras ir lauko bei patalpos visai nesimaišo, ši vėdinimo sistema ypatingai naudinga maitinimo įstaigose, taip pat odontologijos kabinetuose, grožio salonuose ir kt, ten kur šalinamas labiau užsiteršęs, arba kvapų turintis oras.
Plokštelinis rekuperatorius naudojo kaitintuvą (teną), kuris pašildo iš lauko ateinantį orą, todėl rekuperatorius neužšąla, o esant itin žemai temperatūrai, automatiškai uždaro lauko tiekimą ir atšildo šilumokaitį, tad sistema yra efektyvi esant dideliems temperatūros skirtumams.
Papildomai gali būti reikalingas kondensato nuvedimas. Plokšteliniai šilumokaičiai būna kryžminių srautų ir priešpriešinių srautų, populiariausi yra priešpriešinių srautų, nes šaltuoju metų laiku šildytuvas sunaudoja mažiau elektros energijos nei kryžminių srautų šilumokaitis.
Vieni iš efektyviausių visomis prasmėmis rekuperatorių yra plokšteliniai rekuperatoriai su entalpiniu šilumokaičiu, kuris pagamintas iš polimerinės mebranos plokštelių ir labai efektyviai atgauna šilumą (iki 95%) bei drėgmę (iki 80%).
Įprastai šiuolaikinis entalpinis rekuperatorius sunaudoja mažiau elektros energijos, nes, pavyzdžiui rotacianiai rekuperatoriai turi papildomą variklį skirtą rotoriaus apsukoms užtikrinti, taip pat turi elektrinį šildytuvą skirtą pakelti ateinančio iš lauko oro temperatūrą.
Ir nors plokštelinis rekuperatorius naudoja elektrinį pašildytuvą skirtą apsaugoti šilumokaitį nuo užšalimo, jį reikia įjungti tik esant žemesnei nei – 10C
lauko temperatūrai. Dėl išmanesnio valdymo automatika maksimaliai tiksliai paskaičiuoja elektros sunaudojimo reikiamybę. O dėl paprastenės konstrukcijos ir mažiau elementų, kurie dėvisi, įrenginys tarnaus ilgiau.
Rekuperatorius butui visuomet skirsis nuo name projektuojamos vėdinimo sistemos. Bute, žinoma, renkantis rekuperatorių svarbus kompatiškumas - palubinis rekuperatorius neužims vietos ir užtikrins puikų ventiliavimą.
Tačiau name erdvės kubatūra įprastai yra didesnė, todėl, nors kompaktiškas rekuperatorius užims mažiau vietos, bet atsiranda rizika, jog gali išaugti didesnės elektros sąnaudos už šildymą. Nes mažesnėje rekuperatoriaus dežėje įprastai bus mažesnis šilumokaitis, kuo mažesnis šilumokaitis, tuo oras greičiau juda ir turi mažiau laiko šilumos perdavimui. O kuo prastesnis šilumos perdavimo koficientas, tuo daugiau naudojamas elektrinis šildytuvas arba šildymo sistema.
Taip pat mažesnėje dežėje bus sudėti siauresni oro padavimo kanalai, o tai taip pat lemia didesnį triukšmą dėl greitesnio oro judėjimo. Todėl kiekvieną atvejį reiktų vertinti individualiai, ypatingai norint sutaupyti ir išgauti efektyviausią sprendimą.
Jeigu ieškote rekuperatoriaus mažai patalpai, arba ten, kur nėra galimybės pajungti įrangos prie centralizuotos sitemos, verta pagalvoti apie mini rekuperatorius. Tokio tipo rekuperatoriai populiarūs senesnės statybos butuose, kuriuose yra probleminis vėdinimas arba drėgmės klausimas ir nėra centralizuotos vėdinimo sistemos.
Šis rekuperatorius yra decentralizuota veikimo sistema, kuri ventiliuoja butą savarankiškai, nėra vieno bendrinio maitinimo bloko. Dažniausiai 40-50m2 butuose statomi 2-4 rekuperatoriai kurie tarpusavyje komunikuoja wifi ryšiu bei atitinkamu laiku paduoda bei ištraukia orą užtikrindami sklandų nepertraukiamą ventiliavimą. Taip pat šiuos prietaisus lengva valdyti per mobilią aplikaciją nustačius skirtingus operavimo lygius. Montavimas taip pat paprastas, užtrunka 2-4val kartu su skylių išgręžimu bei įrangos pajungimu.
Efetyvus vėdinimas priklauso ne tik nuo rekuperacinės sistemos pasirinkimo bet ir jos išdėstymo, sumontavimo patalpoje. Montavimo kainą sudaro angos aukštis, parinktos medžiagos, detalės, sienos storumas, įrenginių vienetų skaičius. Atliekant įrengimo darbus reikia tikslingai atlikti matavimus, šilumos ir kanalų izoliacijos irengimą, parinkti groteles, dangtelius, atbulinius vožtuvus, valdymo pulto įtvirtinimus ir t.t.
Rekuperatorių montavimas dažniausiai trunka iki 4 valandų, tačiau laikas gali skirtis nuo rekuperatoriaus sudėtingumo ir individualaus sprendimo tikslų. Rekuperatoriaus projekto parengimas yra svarbus dėl darbų bei įrangos parinkimo, nes neturint projekto, galima įsirengti nepakankamą arba perteklinį vėdinimą, abiejais atvėjais yra patiriama nuostolių.
Rekuperatoriu kaina skiriasi priklausomai nuo ventiliuojamo patalpų ploto. Vidutinė kaina rekuperatoriaus kaina 100m2 namui be papildomų detalių svyruoja nuo 1400 iki 2200e, vėlgi, labai priklauso nuo poreikių.
Entalpiniai plokšteliniai rekuperatoriai su išmaniuoju valdymu kainuos įprastai šiek tiek brangiau nei paprasti rotaciniai rekuperatoriai, tačiau esami funkcionalumai dažniausiai atsiperka eksplotuojant ilgesnį laiką.
Kviečiame pasikonsultuoti su mūsų specialistais kurie maloniai patars kokį rekuperatorių pasirinkti ir užtikrins sklandų paslaugos įgyvendinimą nuo sistemos įsigyjimo iki paleidimo. Siūlome platų spektrą rekuperatorių, didžioji dalis jų yra išmanūs, pilnai optimizuoti, nuolatos stebėdami oro kokybės parametrus pasirenka efektyviausią darbo režimą, užtikrinantį komfortišką aplinką patalpose.
No account yet?
Create an Account