Tai itin pravartus ir dažnu atveju netgi būtinas įrenginys, kad būtų galima užtikrinti kokybišką bei komfortišką mikroklimatą gyvenamajai ar komercinės paskirties patalpai. Šiame trumpame straipsnyje aprašysime pagrindinius rinkoje esančius oro kondicionierius ir ką turėtumėte žinoti prieš perkant. Taip pat turėkite omenyje, jog oro kondicionieriai šiais laikais gali ne tik vėsinti, bet ir šildyti, todėl taip pat yra vadinami ir šilumos siurbliai „oras-oras“. Taigi, kaip išsirinkti oro kondicionierių tinkamą jūsų reikmėms?
Turinio rodyklė
Mobilūs kondicionieriai
Mobilūs kondicionieriai užima mažiau vietos, jų nereikia montuoti, esant reikalui galima nesunkiai transportuoti iš vienos patalpos į kitą. Veikimo principas – žarna, kuri yra išvedama į lauką, traukia orą, jį atvesina ir atiduoda atgal į aplinką. Tačiau jie kondensatą kaupia į integruotą talpą įrenginio viduje arba šalia jo, taip pat šio tipo prietaisai dažnu atveju būna šiek tiek garsesni už stacionariuosius.
Toks kondicionieriaus tipas dažniausiai pasirenkamas ten, kur patalpos yra nedidelės. Tai puikus sprendimas kuomet norite vasarą namus vėsinti, o žiemą – papildomai šildyti. Priklausomai nuo patalpų plotų reikia atsiž-velgti ir į galingumą, yprastai mobilūs kondicionieriai efektyviai vėsina iki 30m2 plotą.
Mono – Split
Mono-split oro kondicionierius susideda iš dviejų blokų, vidinio ir išorinio. Vidinis blokas montuojamas patalpoje kurią norima kondicionuoti, jis gali būti įrengiamas ant sienos, pastatytas ant grindų ar įmontuotas į lubas. Jis yra atsakingas už oro aušinimą, drėgmės reguliaciją ir bendrą oro sklaidą patalpoje. Taip pat gali būti valdomas nuotoliniu būdu per valdymo pultą ar prijungtas prie centrinės valdymo sistemos.
Išorinis blokas yra irenginėjamas lauke, jis turi šilumos siurblio funkciją, kuri perduoda šilumą iš vidaus į išorę arba atvirkščiai. Mono-split yra patogūs, juos galima naudoti atskiruose kambariuose ir reguliuoti temperatūrą nepriklausomai nuo kitų patalpų, taip pat dažnu atveju yra tylūs bei sunaudoja nedaug elektros energijos. Kondicionavimo sistema patogiai valdoma nuotoliniu būdu, puikiai tinka butams. Svarbu atkreipti dėmesį į galios parinkimą pagal patalpos dydį, oro filtrų ir kitą reikalingą priežiūrą prieš perkant.
Multi – Split
Multi-split oro kondicionierius, kuris susideda iš vieno išorės bloko ir daugiau nei vieno vidaus bloko. Tai leidžia vienam išorės blokui valdyti skirtingus vidaus blokus nustatant skirtingas temperatūras ir oro srauto reguliavimą kiekvienoje patalpoje. Prie šios sislemos vieno išorinio bloko galima prijungti iki 5 vidinių, veinas išorinis blokas neapkrauna fasado, puikiai atlieka savo funkciją, į vieną sistemą galima sujungti skirtingų tipų vidinius blokus, t.y sieninius, kasetinius bei kanalinius. Speciali konstrukcija garantuoja sistemos veikimą lauke esant net -25oC.
Funkcionalumas, techninė dalis
Yra trys pagrindinės techninės charakteristikos:
- Išorinio bei vidinio blokų triukšmo lygis
- Galingumas
- Kompresoriaus tipas (ON/OFF arba Invertorius). Įprastas ON/OFF kondicionieriaus pasiekęs nustatytą temperatūra išsijungia ir įsijungia tik tuomet, kai temperatūra patalpoje yra aukštesnė nei numatyta. Invertorius gali tolygiai keisti galingumą, jį didindamas arba mažindamas norint palaikyti tolygią temperatūrą.
Efektyvus oro paskirstymas padės išvengti skersvėjų ir temperatūros disbalanso. Patalpoms, kurių plotas neviršyja 35m2, užtenka dvigubų horizontalių žaliuzių su autosvingu, na o didesnėms patalpoms reiketų automatinio valdymo, vertikaliam oro srauto nukreipimui – dvigubo viekimo autosvingui.
Renkantis split ar multi-split kondicionavimo sistemas, taip pat kilus klausimams dėl mobiliųjų kondicionierių eksplotacinių savybių, rekomenduojame pasitarti su mūsų specialistais, kurie padės atsakyti į klausimą kaip išsirinkti oro kondicionierių bei pasiūlys individualų vėdinimo spredimą.