Rodoma 1–18 iš 84

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai

Infraraudonųjų spindulių šildytuvas yra šildymo prietaisas, kuris naudoja infraraudonuosius spindulius kaip pagrindinį šildymo šaltinį. Šie spinduliai skleidžia elektromagnetinę spinduliuotę, kuri perneša šilumą tiesiogiai į objektus ir žmones, esančius šildymo zonoje.

Infraredinis šildytuvas maksimaliai panaudoja gaminamą šilumą, beveik nėra patiriama šilumos perdavimo nuostolių. Fizikinės savybės yra panašios į saulės skleidžiamą šilumą objetams, todėl infraraudonųjų spindulių skleidžiama šiluma yra natūrali. Susisiekite su mumis jau šiandien ir padėsime išsirinkti jums tinkamą infraraudonųjų spindulių šildytuvą arba naudokitės filtrais, kad išsirinkti tinkamą įrenginį.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai

Įsigydami infraraudonųjų spindulių šildytuvą jūs gausite šiuos privalumus

  • Efektyvumas: infraraudonieji spinduliai tiesiogiai šildo objektus, o ne orą aplink juos. Tai leidžia greitai ir efektyviai perduoti šilumą, nes nėra poreikio pršildyti didelės patalpos erdvę iki norimos temperatūros;
  • Komfortas: šildymas infraraudonaisiais spinduliais sukuria labiau vienalytę ir jaukesnę šilumą. Šie spinduliai nekelia oro srovės,  todėl nesukelia dulkių judėjimo, kaip tai gali padaryti tradiciniai šildytuvai su ventiliatoriais, ir yra itin tinkami alergiškiems arba astma sergantiems žmonėms, taip pat lėčiau išsausina orą nei įprasti šildytuvai;
  • Energijos taupymas: kadangi infraraudonieji spinduliai tiesiogiai šildo objektus, o ne orą, tai sumažina energijos nuostolius, kurie gali atsirasti dėl šilumos perdavimo per oro srovę ar šilumos praradimo per sienas ir langus. Lyginant su kitais šilumos šaltiniais, infraraudonųjų spindulių šildytuvas sunaudoja apie 30-32% mažiau elektros energijos. Taip pat galima naudoti termostatą, tuomet infraraudonųjų šildytuvas veiks tik tam tikrą dienų ir valandų skaičių maksimaliai išnaudodamas šilumos potencialą.
  • Lengvas montavimas ir panaudojimas: infraraudonieji spindulių šildytuvai dažnai yra kompaktiški ir patogūs naudoti. Jie gali būti lengvai montuojami ant sienų, stovų arba kabamų ant lubų. Tai suteikia daugiau lankstumo ir galimybę pritaikyti juos skirtingose patalpose;
  • Dezinfekcinis poveikis: infraraudonieji spinduliai naikina bakterijas bei pelėsio sporas esančias ore, turintiems pelėsių džiovinant patalpas rekomenduojama nukreipti infraraudonųjų spindulių šildytuvą į pelėsio pažeistas vietas, tai ne tik efektyviai išdžiovins, pavyzdžiui, šlampančią sieną, bet kartu ir turės naikinantį poveikį pelėsiui.

Infraraudonųjų šildytuvų tipai

infraraudonųjų spindulių šildytuvas puikiai veikia prie įvairių oro salygų, lietaus, vėjo, šalčio, todėl yra naudojami ne tik nuosavuose namuose bei butuose, bet ir restoranuose, biuruose, parduoduvėse, lauko terasų kompleksuose ir kt. Infraraudonųjų spindulių šildytuvai yra kelių pagrindinių tipų:

Kvarcinis infraraudonųjų spindulių šildytuvas – šie infrarediniai šildytuvai naudoja kvarcinio stiklo lemų kūgeles kaip šildymo elementą, tinkami namų, apartamentų, biurų šildymui, taip pat išorinėms terasoms, sodams, restoranų bei lauko kavinėse, komercinėse parduotuvėse, viešbučiuose;

Anglies pluošto infraraudonųjų spindulių šildytuvas –  yra padengti specialia danga kuri generuoja infraredo spindulius, naudojami pramoninėse patalpose, tokiose kaip sandeliai, gamybinės įmonės arba dirbtuvės, taip pat visose kitose didelės erdvės patalpose kuriose reikalinga plati šildymo zona.

Halogeninis infraraudonųjų spindulių šildytuvas – taip pat naudoja kvarcines lempas, tačiau šios lempų kūgelės yra užpildytos halogeno dujomis, tai šiek tiek padidina šildytuvų efektyvumą bei ilgaamžiškumą, naudojami gyvenamųjų ir komercinių patalpų šildymui, išorinėse terasose, viešbučio ar sodo lauko erdvėse, sporto salėse ar aikštelėse, kur reikalingas greitas ir efektyvus šilumos išskyrimas.

Be išvardintų lempų kurios gali būti tiek pastatomos ant stovų, tiek montuojamos prie sienos, populiarūs ir infraraudonųjų spindulių kilimėliai, naudojami situacijose, kuriose reikalingas vietinis šildymas. Tokie kilimėliai populiariausi šildant zonas po stalu, suteikiant šilumą tiesiogiai apatinei kūno daliai, taip pat montuojami ar ištiesiami vonioje, ar šaltuose prekybos vagonėliuose, sėdimosios vietos, darbo ar poilsio zonose.

Ar infraraudonųjų spindulių šildytuvas kenkia?

Įrenginiai nekenkia žmogaus sveikatai, tokie spinduliai nėra susiję su ultravioletiniu ar atominiu spinduliavimu ir yra visiškai saugūs aplinkai, todėl plačiai naudojami medicinos įstaigose, grožio terapijoje, pirtyse. Infraraudonųjų spindulių šildytuvai taip pat atrodo moderniai, šiuolaikiškai, todėl juos galima priderinti prie įvaraus dizaino. O pakabinamas infraraudonųjų spindulių šildytuvas yra nesunkiai sumontuojamas bet kokioje patalpos vietoje.

Kokia yra infraraudonųjų spindulių šildytuvų kaina?

Infraraudonieji šildytuvai gali kainuoti nuo vidutiniškai 30eur už mažesnius nešiojamus, stalinius ar mažo ploto lokalaus šildymo įrenginius. Iki 1000eur ar daugiau už specialiosios paskirties šildytuvus turinčius automatines sistemas bei padenančius maksimaliai sutaupyti ir išnaudoti šilumos potencialą.

Įprastai pakankamai gerą modelį su termostatiniu valdymu dažniausiai pasitaikančioms reikmėms galima įsigyti už 90-200eur. Mūsų asortimente rasite itin daug modelių, nuo pigių iki brangių, pramonėje naudojamų šildytuvų, todėl tikrai išsirinksite sau tinkamą variantą.

Kur dar yra panaudojamą infraraudonųjų spindulių šildymo sistema?

Infraraudonųjų spindulių plokštės yra patogus bei efektyvus sprendimas namams, nes jas įrenginėjant nereikia integruoti jokių vamzdynų, kuro saugyklų, tiesiog užtenka prijungti prie elektros lizdo. Infraraudonaisiais spinduliais šildomos namų sienos ar daiktai, kurie pasižymi šilumine mase, t. y. sulaiko šilumą ir padeda išlaikyti namų jaukumą.

Priešingai, oras neturi šiluminės masės, todėl tradicinėse konvekciniu būdu šildomose patalpose, atidarius duris, karštas oras greitai pasišalina, todėl, norint vėl pajusti šilumą, patalpą tenka šildyti iš naujo. Vienas iš puikių šių plokščių privalumų - galimybė patalpų plotą paskirstyti šiluminėmis zonomis.

Skirtingai nei centrinio šildymo sistemos, plokštes galima įjungti atskiruose kambariuose naudojant termostatus. Tai reiškia, kad šildymas išnaudojamas tik tada, kai to reikia. Jei pagalvojate, kiek energijos iššvaistoma kambariuose, kurių nereikia šildyti, pavyzdžiui, svečių miegamuosiuose, tai yra tikras privalumas.