Norint išsirinkti oro drėkintuvą, reikėtų atsižvelgti į keletą faktorių. Šiame trumpame straipsnyje pasidalinsime keletu patarimu, į ką turėtumėte atsižvelgti prieš pasirenkant labiausiai tinkamą:
Turinio rodyklė
Pagal paskirtį ir talpos dydį
Jeigu reikalingas kasdienis oro drėkintuvas namams ar biurui, reikėtų rinktis kuo tylesnį ir kompaktiškesnį modelį, kadangi toks prietaisas greičiausiai stovės miegamąjame, vaikų kambaryje ar svetainėje, kurioje praleidžiate daugiausiai laiko;
Talpa nurodo, kiek vandens telpa lovelyje, o efektyvumas nurodo, kiek vandens per valandą prietaisas gali išgarinti. Tai ypatingai svarbu norint drėkinti didesnius plotus arba jeigu nesinori dažnai pildyti taplyklos;
Tipas ir valymas
Pagal kategorijas pagrinde skirstomi į garinius (šalto/karšto), ultragarsinius ir difuzorius. Kiekvienas tipas turi savitus pritaikomus funkcionalumus, apie kuriuos netrukus aprašysime plačiau;
Prieš perkant šį prietaisą būtinai patikrinkite, ar juos lengva prižiūrėti, nes kai kurie modeliai turi išimamas talpyklas, kurias lengva valyti, na o kitus reikia valyti specialiomis cheminėmis priemonėmis, tad pagal panaudos pobūdi turite išsirinkti optimaliausią priežiūros variantą;
Papildomas funkcionalumas
Kai kurie drėkintuvai turi oro valymo technologijas, automatinio išjugimo, laikmačio ir kt. funkcijas, kurios gali praversti esant dažnam naudojimui;
Nes ne visi prietaisai yra tinkami visoms patalpoms. Pavyzdžiui, didelėms patalpoms reikės didesnio, o mažoms patalpoms gali užtekti mažo šato garo arba ultragarso aparato.
Oro drėgmės lygis patalpoje
Jeigu oras patalpoje yra labai sausas, turėtumėte rinktis prietaisą, kuris gali sugeneruoti daugiau drėgmės per trumpą laiką, tačiau turėtumėte stebėti santykinį oro drėgmės lygį patalpoje, nes per didelis drėgmės kiekis gali sukelti pelėsio atsiradimą.
Be to, rekomenduojama atsižvelgti į oro kokybę ir įsitikinti, kad jūsų pasirinktas drėkintuvas taip pat yra oro valymo sistemą turintis įrenginys. Tai ypač svarbu tiems, kuriems reikalinga švarus ir sveikas oras, tai žmonės turintys alergijų, maži vaikai bei senjorai.
Dažniausiai sutinkami drėkintuvų tipai
- Ultragarsinis oro drėkintuvas – naudoja ultragarso vibracijas, kad galėtų suskaidyti vandenį į mažyčius lašelius ir išskirtų orą kaip garą. Šio tipo prietaisas yra vieni iš tyliausių ir ekonomiškiausių, todėl naudojami ne tik namuose, bet ir biuruose, medicinos įstaigose, bibliotekose ir kt. patalpose. Jie gali į aplinką išleisti didesnį garų kiekį tapi sukuriant reikiamą drėgmės lygį, tačiau, kaip ir kituose drėkintuvuose gali kauptis bakterijos ir kiti mikroorganizmai, todėl kai kuriuos jų modelius reikia prižiūrėti kiek atidžiau nei kitus;
- Šaltų garų oro drėkintuvas – tai aukšto našumo, efektyvaus drėkinimo prietaisai nesukuriantys matomo garo. Šalti garai greitai išsiskiria ir prasiskverbia į orą, taip pat pasižymi itin mažomis elektros enegijos sanaudomis. Svarbu atkreipti dėmesį į filtrus, kai kurie filtrai gali būti keičiami, kai kurie plaunami, o dar kai šalto oro prietaisai dirba diskų pagalba, kuriuos taip pat svarbu valyti, kad nesikauptų kalkės bei kiti nešvarumai.
- Karštų garų oro drėkintuvas – pagrindinis karštų garų drėkintuvo principas yra kaitinti vandenį iki virimo temperatūros ir paleisti garus į orą. Aukštoje temperatūroje yra sunaikinamos bakterijos, kiti mikroorganizmai, garai išleidžiami išvalyti. Gali generuoti itin didelį kiekį oro drėgmės, todėl dažnai naudojami tokiose vietose kaip ligoninių palatos, sausos pramoninės patalpos, patalpos kuriose apdirbama mediena ir t.t. Svarbu atidžiai stebėti ir reguliuoti drėgmės lygi, kad būtų išvengta kondensato problemų namuose ar darbo aplinkoje.
- Drėkintuvas su oro valytumo technologija – kuris įtraukia sausą bei užterštą orą, kuris yra prafiltruojamas per aktyvios anglies filtrus, diskus, taip pat oro valymui gali būti naudojama UV-C ar jonizavimo technologijos, kurios padeda sumažinti alergijų bei kvėpavimų takų susirgimų riziką, taip pat užkerta kelią mikrobų plitimui drėkintuve.
- Difuzoriai – tai panašūs prietaisai į oro drėkintuvus, tačiau veikia šiek tiek kitaip, jie nautoja supaprastintus filtrus oro patekimui į aplinką, difuzoriai yra mažesni, juos lengviau transportuoti iš vienos vietos į kitą, tačiau jie skirti drėgmės lygio palaikymui visai mažiems plotams, taip pat jie gali būti naudojami kaip aromaterapijos priemonė, skleidžiant eterinius aliejus kartu su drėgme.
Itin svarbu, jog pasirinktumėte tinkamą technologiją ir ją naudotumėte pagal rekomendacijas, ypač tai aktualu šaltuoju periodu, nes perteklinė drėgmė gali sukelti pelėsio atsiradimą. Optimaliausia santykinė oro drėgmė turėtų būti apie 50-55%. Drėkinant virš šios ribos susidaro tinkamos sąlygos patogenams, todėl laikykitės aukso viduriuko, nebent sveikatos specialistas patarė kitaip. Dėl prekių ir jūsų individualios situacijos visuomet esame pasirengę padėti, todėl jeigu turite klausimų, kviečiame kreiptis į mus ir atsakysime į visus iškilusius klausimus.